Plåtburk Kakao från Derrière La Porte är den perfekta burken för förvaring av just kakao eller till chokladpulver. Läs mer
Plåtburk Kakao är den perfekta behållaren för förvaring av just kakao eller till chokladpulver, vilket inte minst många hushåll med barn ständigt har i skafferiet. Med denna lekfulla och charmiga gula behållare med kossor och fransk text från märket Derrière La Porte / Dixie blir det betydligt trevligare att ha pulvret framme på en lättillgänglig plats en stor del av tiden, och den kan därmed fungera som en inredningsdetalj i köket. Det är helt enkelt ett väldigt enkelt sätt att göra hemmet lite trevligare och något ett måste för den som verkligen älskar varm choklad.
Mått: 13 x 8,5 x 19,5 cm.
Varumärke: Derriére la porte
EAN: 3662034040086
Lev. artikelnummer: 64540
Vikt: 197 g
Derrière la Porte är ett franskt varumärke som är känt för sina färgglada och kreativa plåtburkar för förvaring. Med unika illustrationer och lekfull design erbjuder Derrière la Porte produkter som kombinerar funktionalitet med en personlig och humoristisk touch. Deras plåtburkar är perfekta för att organisera hemmet och samtidigt skapa en charmig och livfull atmosfär. Med hög kvalitet och genomtänkta detaljer blir dessa burkar både praktiska och dekorativa inslag i kök, badrum och andra delar av hemmet.